خرید سمعک در جنوب تهران

خرید سمعک در جنوب تهران

خرید سمعک در جنوب تهران را تنها ازمراکز شنوایی معتبر انجام دهید . تهیه سمعک از مراکز فروش کالای پزشکی کاری کاملا اشتباه است. سمعک مانند پروتزی است که برای کارایی صحیح باید تنها توسط متخصص شنوایی انتخاب ، تجویز و تنظیم شود. خرید سمعک در جنوب تهراناز هر مرکزی غیر از مرکز شنوایی شناسی  مانند خرید پروتز زانو است که بدون جراحی فایده ای نخواهد داشت.

خرید سمعک در جنوب تهران

اولین گام خرید سمعک در جنوب تهران

اولین مطلبی که در خصوص خرید سمعک در جنوب تهران باید به آن اشاره شود تجربه بیمار در استفاده از این محصول می باشد  به عبارتی  دیگر فردی که برای نخستین بار قصد خرید این محصول را دارد  بسیار متفاوت با فردی است  که خود یا یکی از نزدیکانش از این وسیله استفاده کرده و تجربه حداقلی کار با آن ، تسلط به نحوه نگهداری ، مخاطرات و عوامل آسیب زننده به آن وهمچنین شناختی نسبی از برترین سازندگان آن را دارند .

همچنین لازم به ذکر است که اگرچه سمعک کالایی پزشکی در راستای تقویت قوه شنوایی است ، اما نباید به آن همانند عینک که همین کار را در خصوص قدرت بینایی انجام می دهد نظر کرد ، چرا که سمعک با داشتن بردهای الکترونیکی پیشرفته ، مراحل پیچیده و تخصصی تنظیم ، قیمتی به مراتب بیشتر خواهد داشت  کم بودن مراکز معتبر و متخصص عرضه و تعمیر این محصول ، وجود برندهای مطرح اما کم شمار این محصول را در زمره محصولات مهندسی پزشکی و کالاهای هوشمند دیجیتالی قرار می گیرد لذا مراحل انتخاب ، خرید ، استفاده ، نگهداری و تعمیراتش نیز به کلی متفاوت است.

مراحل خرید سمعک در جنوب تهران

زمانی که قصد تهیه سمعک برای فردی  کم شنوا را داریم ، علاوه بر عدم یکسان بودن قدرت شنوایی همه انسان ها ، باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که خود این محصولات نیز دارای انواع مختلفی است  و هرکدام متناسب با نوعی ضعف در شنوایی یا ساختاری از گوش طراحی شده اند.

خرید سمعک در جنوب تهران

با توجه به این توضیحات نیازبه  ماهنگ کردن سمعک با محیط اطراف است نوع و میزان شنوایی با سمعک هایی با خروجی های گوناگون، همچنین این نکته را در نظر بگیزید خرید سمعک امری به سادگی خرید یک گوشی تلفن همراه نبوده و مستلزم حرکت با نقشه راهی مشخص ، معتبر و اصولی است.

مشاوره در هنگام خرید سمعک در جنوب تهران

پیرو اقدامات مرحله قبل ، حال که مشخص شده است که گوش ها و سطح شنوایی فردی در شرایطی ایده آل قرار ندارند ، نوبت به مشاوره در این خصوص می رسد . با فرض اینکه این عضو بدن با کمک دارو یا عمل های جراحی نتواند سلامت خود را بازیابد ، استفاده از سمعک ها اجتناب ناپذیر می شود .

در همین رابطه ، ادیولوژیست ها با علم به اینکه ممکن است بیمارشان اطلاعاتی کافی از سمعک ها ، انواع مدل های آن ها ، تکتولوژی بکار رفته در آن ها ، ابعاد و شکل ظاهری هریک و قیمتشان نداشته باشد ، با ترتیب دادن یک جلسه مشاوره به تحلیل نتایج آزمون ها پرداخته و درمورد علت ، نوع و میزان کم شنوایی توضیحاتی را به وی یا همراهان او ارائه می دهد .

قالبگیری خرید سمعک در جنوب تهران

چه در مبحث سمعک ها و چه دیگر مصنوعات پزشکی (مانند ساخت دندان مصنوعی ، پلاک های ارتودندسی یا اعضای مصنوعی بدن) اینکه بدانند محصول مورد نظر قرار است در کجا قرار گرفته و عیناً بر آن منطبق باشد از اهمیت فراوانی برخوردار است و لازم است قالبگیری درستی برای اینکار انجا م شود. برای همین متخصص شنوا سنجی بعد از بررسی شنوایی فرد و انتخاب سمعک مناسب اقدام به قالبگیری گوش فرد می کند.

خرید سمعک ارزان

اول از همه، سمعک های ارزان قیمت تقویت خوبی در اصوات فرکانس بالا برای فرد نخواهد داشت این مساله به ویژه در افراد با افت شنوایی حسی عصبی مشکل ساز خواهد شد.

اکثر کم شنوایی ها در فرکانس های بالای 1000 هرتز روی می دهد.به عبارت دیگر بیشتر محدوده فرکانس های گفتاری را درگیر می کند.

سمعک های ارزان قیمت در محیط های نویزی و پر سر و صدا تقریبا کارایی ندارند و در مقایسه با سمعک های پیشرفته تر فیدبک (سمعکشان سوت می کشد) بالایی دارند.

این سمعک ها به دلیل تقویت تمامی اصوات چه گفتاری چه نویزی ، در تقویت صداهای بلند می توانند حتی به گوش فرد در برخی مواقع آسیب برسانند.

وقتی در مورد سمعک ارزان قیمت حرف می زنیم در واقع در مورد سمعک حرف نزده ایم بلکه  این دستگاه ها فقط تقویت کننده صدا هستند. به ویژه سمعک هایی که در تلویزیون و شبکه های ماهواره ای با قیمت ارزان تبلیغ می کنند از این نوع سمعک هستند.

اگر چه این نوع سمعک ها قیمت جذابی دارند ولی کارایی لازم را ندارند. سمعک های ارزان تکنولوژی تمایز نویز و فرکانس های گفتاری را ندارند و همه صدا ها خواه صداهای خوشایند خواه ناخوشایند را به یک اندازه تقویت می کنند.

قیمت خرید سمعک در پیچ شمیران

همانطور که می دانید برندهای مختلفی سمعک ها را با قابلیت ها و کیفیت های مختلف تولید می کند. همین امر یکی از مهمترین عوامل تعیین قیمت خرید سمعک در پیچ شمیران و دیگر نقاط کشور شده است. تشخیص اینکه کدام نوع سمعک برای چه نوع کم شنوایی مناسب است بر عهده شنوایی شناس است. بنابراین اولین کار در خرید سمعک باید انجام دهید پیدا کردن یک مرکز معتبر می باشد همچنین شنوایی شناس وظیفه دارد قیمت انواع سمعک را در اختیار مراجعه کنندگان بگذارد .

برای خرید انواع سمعک باید به چه چیزهایی توجه کنید؟

درنظرگرفتن ظاهر سمعک و نوع عملکردش برای انتخاب گزینه مناسب، بسیار مهم است. اگر درباره موارد زیر بیشتر بدانید، انتخاب سمعک برایتان راحت‌تر خواهد شد.

-سمعک مورد انتخابی ما  چه ویژگی‌ها دارد و چه کاربردهایی ارائه می‌دهد

-چطور می‌توان به استفاده از سمعک عادت کرد.

-در هنگام خرید سمعک باید به چه نکاتی توجه کرد.

البته این نکته را بدانید که با وجود سمعک، گوش‌هایتان درمان نمی‌شوند اما به شما کمک می‌شود صداهای ناشنیدنی اطرافتان تقویت شوند و آنها را با سمعک بشنوید..در اصل دو نوع سمعک وجود دارد. ۱- سمعک پشت گوشی ۲- سمعک داخل گوشی.

همانطور که افت شنوایی انواع مختلفی دارد، سمعک ها نیز دارای شکل های مختلف هستند. اما همه سمعک ها برای یک فرد مناسب نیستند. عواملی از جمله سن، میزان کم شنوایی، اندازه کانال گوش و حتی مهارت های شما، نوع سمعکی را که شنوایی شناس در نهایت به شما توصیه می کند تحت تاثیر قرار می دهند.

قبل از خرید سمعک درجنوب تهران باید چه کنید؟

زمانی که می‌خواهید سمعک بخرید، به گزینه‌های مختلف در بازار کاملا دقت کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید. علاوه بر این، موارد زیر را هم در نظر بگیرید تا سمعکی که می‌خرید کاملا مناسب‌تان باشد:

مراجعه به پزشک

گاهی‌اوقات، مشکلاتی مانند کیپ‌شدن گوش با مواد داخل آن یا عفونت‌ها باعث می‌شود فرد دچار کم‌شنوایی شود. با مراجعه به پزشک می‌توانید به این نتیجه برسید که مشکل شنوایی‌تان رفع‌شدنی است یا خیر؛ مثلا گاهی تمیزکردن گوش می‌تواند مشکلات شنوایی‌تان را حل کند؛ ضمن اینکه نباید بدون مراجعه به شنوایی‌سنج و معاینه گوش‌ها، اقدام به خرید سمعک کنید.

مراجعه به شنوایی‌سنج خبره

اگر شنوایی‌سنج خبره‌ای نمی‌شناسید، از پزشک‌ عمومی‌تان یا افراد مطلع درخواست کنید که فردی را به شما معرفی کنند. شنوایی‌سنج خبره گوشتان را معاینه و به شما کمک می‌کند که باتوجه‌به نیازهایتان، مناسب‌ترین سمعک را بخرید. با مراجعه به شنوایی‌سنج، متوجه خواهید شد که وضعیت گوش‌هایتان چگونه است؛ مثلا شاید برای هر دو گوش‌هایتان به سمعک نیاز داشته باشید.

داشتن ضمانت‌نامه

در خرید سمعک به ضمانت‌نامه هم دقت کنید. وجود ضمانت‌نامه (گارانتی) برای درست‌کردن خرابی سمعک یا تعویض قطعاتش باعث می‌شود که با خیال راحت‌تری خرید کنید. بعضی از شرکت‌های فروش سمعک، خدماتی حرفه‌ای در اختیار مشتریان می‌گذارند.

خرید سمعک پشت گوشی

همان گونه که در بالا اشاره شد در اصل دو نوع سمعک وجود دارد. ۱- سمعک پشت گوشی ۲- سمعک داخل گوشی

همانطور که افت شنوایی انواع مختلفی دارد، سمعک ها نیز دارای شکل های مختلف هستند. اما همه سمعک ها برای یک فرد مناسب نیستند. عواملی از جمله سن، میزان کم شنوایی، اندازه کانال گوش و حتی مهارت های شما، نوع سمعکی را که شنوایی شناس در نهایت به شما توصیه می کند تحت تاثیر قرار می دهند.

قیمت انواع سمعک هوشمند

معمولا سمعک هایی که به صورت اتوماتیک محیط اطراف خود را شناسایی می کنند و بر حسب محیط مدنظر تعییرات بر روی صدای سمعک ایجاد می شود.سمعک های گرانتری هستند.

سمعک های هوشمند نسبت به سایر سمعک ها از تکنولوژی بالاتری برخوردار بوده و قابلیت اتصال به دیگر لوازم الکترونیکی همچون موبایل، تلویزیون  را دارند.

این سمعک با تجزیه و تحلیل محیط های مختلف شنوایی و مکان هایی که کاربر سمعک در طول روز وقتش را در ان مکان می گذارند به نوعی الگوی شنوایی فرد درمحیط های مختلف را یاد می گیرند و به طور خودکار در محیط های شنیداری مختلف بهترین و مناسب ترین تقویت و کیفیت صدا را فراهم می کنند.

نکات مهم در خرید سمعک در جنوب تهران

با تمام مطالب گفته شده، مهم ترین قسمت خرید سمعک در جنوب تهران  نیازهای فردی شخص ناشنوا یا کم شنوا است. نیازهای هر فرد متفاوت است و بنابراین هیچ سمعکی وجود ندارد که برای همه افراد مناسب باشد. از دست دادن شنوایی، همیشه فردی است و نیازهای ما و شرایط زندگی ما متفاوت است.

مهمترین نکته این است که سمعکی را پیدا کنید که به بهترین وجه نیازهای  شنوایی و کم شنوایی شما را تامین کند. همچنین مهم است که بتوانید سمعک خود را به سرعت و سهولت استفاده کنید. بنابراین نحوه انتخاب و خرید سمعک همیشه به میزان شنوایی فرد و نیازهای شخصی اش بستگی دارد.

تمام سمعک های جدید از اجزای با کیفیت و بر اساس تکنولوژی دیجیتال مدرن ساخته شده اند و تمام تولیدکنندگان پیشرو، سمعک ها را در تمام محدوده قیمت ها ارائه می کنند و شما به راحتی می توانید از بین آنها انتخاب مناسب را داشته باشید.

دلایل تفاوت قیمت در هنگام خرید سمعک در جنوب تهران

قیمت سمعک محدوده ی بسیار وسیع دارد و بنا به شرایط خاص هر کاربر، سمعک مناسب برای او با افراد دیگر متفاوت است. منظور از شرایط خاص میزان کم شنوایی، شکل کم شنوایی، شرایط فردی، محیط استفاده از سمعک، میزان تعریق فرد، وجود یا عدم وجود بیماری همراه می باشد.

یکی از دلایلی که نمی‌توان قیمت سمعک ها را به صورت کاملاً دقیق ارائه شود این است که علاوه بر شرایط متفاوت افراد از جمله میزان کم شنوایی و شکل کم شنوایی و توانایی استفاده ی آن ها از تکنولوژی، میزان پشتیبانی مالی هر فرد نیز متفاوت است.

یکی از دلایل مهم درتفاوت قیمت سمعک تکنولوژی قابلیت های سمعک است که در سمعک های جدید تعریف شده و باعث می شود وضوح گفتار اطرافیان برای کاربر به حداکثر میزان خود برسد. همچنین از تقویت بیجای اصوات مزاحم جلوگیری می کند تا فرد برای شنیدن صدای مطلوب خود کمتر به زحمت بیفتد.

قیمت سمعک معمولی

سمعک‌های معمولی، نسل اول سمعک های دیجیتال هستند. از تکنولوژی دیجیتال معمولا در این سمعک‌ها استفاده می‌شود، اما این سمعک‌ها هوشمند نیستند. با توجه به کیفیت بالای سمعک‌های هوشمند و هوشمند وایرلس، این سمعک‌ها خیلی کم تجویز می‌شوند.سمعک‌های معمولی نسبت به سمعک آنالوگ کیفیت بهتری دارند

قیمت انواع سمعک داخل گوشی

به‌طور‌کلی سمعک‌های داخل گوش شامل سمعک‌های می‌شوند که کلیه قسمت‌های سمعک در داخل مجرای گوش خارجی و یا صدفه لاله گوش قرار می‌گیرد.

این سمعک‌ها با توجه به این‌که در کدام قسمت گوش خارجی قرار می‌گیرند، با اسامی سمعک نامرئی IIC و CIC، سمعک داخل کانال (ITC) و سمعک داخل گوشی (ITE) شناخته می‌شوند.

قیمت انواع سمعک داخل گوش بستگی به تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها متغیر است.

https://iran-samak.ir/

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *