خرید سگ ژرمن شپرد اصیل

قیمت سگ ژرمن شپرد

 قیمت خرید سگ ژرمن شپرد اصیل :سگ ژرمن شپرد یکی از  بهترین نژاد ها برای نگهبانی و گارد هستند وبه همین دلیل قیمت سگ ژرمن شپرد تا حد یالا است البته این نوع سگ به دلیل ویژگی نگهبانی از محبوبیت زیادی برخور هستند.

اماهمان گونه که گفته شد  قیمت سگ ژرمن شپرد بالا است و به دلیل  گران بودن، مردم به سگ های میکس ژرمن شپرد روی می آورند البته شما هرگز  نمی توانید  یک ژرمن شپرد اصیل را با یک میکس ژرمن شپرد مقایسه کنید با وجود اینکه میکس ژرمن شپرد نیز سگ های خوبی برای نگهبانی هستند.

سگ ژرمن شپرد

یکی از نکاتی که شما بیشتر از قیمت سگ ژرمن شپرد باید در هنگام خرید  توجه کنید  اصالت این سگ است زیرا بیشتر مردم عدم توانایی در تشخیص اصالت سگ ژرمن شپرد دارند  ودر  بعضی مواقع این عدم شناخت موجب می شود حتی یک سگ ولگرد را به جای ژرمن شپرد اصل به شما بفروشند.

 بنابراین اگر اطلاعات کافی در زمینه تشخیص این نژاد ندارید بهتر است از خرید آن خوداری کنید یا از یک متخصص برای خرید کمک بگیرید. قیمت سگ ژرمن شپرد اصیل بالای چند میلیون است و بعضی ژرمن های بی نقص تا ۱۲ میلیون و قیمت  ژرمن شپرد آموزش دیده تا ۲۵ میلیون یا بیشتر نیز می رسند.

ویژگی‌های ظاهری سگ ژرمن شپرد

ژرمن شپردها به دو نوع ژرمن کار و شولاین تقسیم  می شوند.از لحاظ رنگ و ظاهر  سگ‌های ژرمن شپرد تا چند سال پیش به رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای وجود داشته اند اما امروزه نژاد رنگ سفید هم وجود دارد.از ویژگی های این سگ ها این است که این سگ‌ها چشم‌های خیلی تیزبین  دارند که دید خوبی  در شب و تاریکی دارند.

نگهداری سگ ژرمن شپرد

در برخی از سگ های ژرمن شپرد مشکلات لگن و آرنج  مشاهده شده است. بنابراین قبل خرید وقیمت سگ ژرمن شپرد  از سلامت والدین نسبت به این بیماری اطمینان حاصل کنید . بیماریهای خونی ، مشکلات هضم غذا ، صرع ، اگزما و کوتاه ماندن اندام نیز در این حیوانات دیده شده است  .

سگ ژرمن شپرد برای زندگی در آپارتمان  سگ های مناسب است البته در صورتی که این سگ ها اجازه فعالیت بدنی روزانه داشته باشند. در داخل خانه آرام است اما یک حیاط بزرگ برای زندگیش مناسب خواهد بود .

این نوع نزاد به  فعالیت و جست و خیزعلاقه دارد. گاهی اوقات به تعلیم و آموزش علاقه مند است.سگ زرمن شپرد اگر به درستی مراقبت شود  طول عمری در حدود ۱۳ سال دارد . ریزش مو در این نژاد خصوصاً در فصل ریزش مو زیاد می باشد . شانه کردن روزانه برای این سگها بهتر انجام شود. این سگها نیاز به استحمام زیادی ندارند زیرا در صورت شستشوی زیاد وخشک کردن آنها روغن طبیعی پوست آنها از بین می رود.

مهم‌ترین نکاتی که در مورد سگ ژرمن شپرد باید بدانید

-اگر مشغله کاری  زیادی دارید و یا معمولا مدت زیادی بیرون از خانه هستید، سگ ژرمن شپرد انتخاب مناسبی برای شما نیست. زیرا تنهایی این سگ ها را عصبانی و افسرده می‌کند.

-ژرمن شپرد ها سگ هایی  فعال و باهوشی هستند . ورزش‌های بدنی روزانه جزو اساسی‌ترین نیازهای این نژاد از سگ ها می‌باشند.

قیمت سگ ژرمن شپرد

– ژرمن شپرد معمولا رفتار محبت آمیزی  نسبت به غریبه‌ها ندارند برای آنکه سگ شما اجتماعی شود و با غریبه‌ها بهتر کنار بیاید، لازم است اجازه دهید حضور در کنار آدم‌ها و مکان‌های مختلف را تجربه کنید.

-سگ نژاد ژرمن شپرد ریزش موی بسیار زیادی دارند. بنابر این ضروری است که هفته‌ای چند بار موهای بدنش را شانه بزنید.

– ژرمن شپردها همان گونه که در بالا اشاره شد به سگ های نگهبان معروف هستند اما بهتر است تنها به عنوان یک سگ نگهبان به آن نگاه نکنید؛ زیرا در این صورت ممکن است پرخاشگر و خشن بار بیاید. سگ های ژرمن دوست دارند همراه با خانواده به تفریح بروند و دشت وسیعی داشته باشند تا بتوانند آزادانه انرژی فراوان خود را در آن خالی کنند.

-اگر سلامت و اصالت این نژاد برای شما اهمیت دارد در خریدتان کاملا دقت کنید و به سراغ فروشنگان و پرورش‌دهندگان مطمئنی بروید. همچنین آزمایش‌ها و تست‌های سلامت، سابقه واکسیناسیون و پرونده پزشکی او را نیز با دقت بررسی کنید.

تغذیه و قیمت سگ ژرمن شپرد

برای تغذیه سگ ژرمن شپرد  روزانه ۳ الی ۴ فنجان غذای خشک با کیفیت که می‌توانید آن را در دو وعده در اختیار سگ ژرمن خود قرار دهید. البته لازم به ذکر است که میزان غذای مورد نیاز سگ شما، به اندازه، سن، بدن، سوخت و ساز (متابولیسم) و میزان فعالیت آن بستگی دارد.

در سگ‌ها نیز باید به کیفیت و کمیت متفاوتی از غذا ها اهمیت دهید در واقع، سگی با سطح انرژی بالا، در مقایسه با یک سگ تنبل، به غذا و انرژی بیشتری نیاز دارد. همچنین کیفیت غذایی که شما برای هاسکی خود خریداری می‌کنید هم متفاوت است. هرچه غذای اولين نكته براى خريد يك توله ژرمن شپرد اصيل شناسايي و مراجعه به يك مركز پرورش معتبر مى باشد. مركزى كه براى پرورش و فروش توله ژرمن شپرد از مولدين خوب و علم روز استفاده مى كند.

  در آخر باید گفت که سگ نژاد ژرمن شپرد وفادار، محافظ  و اشتیاق به یادگیری بالا دادد که برخاسته از آموزش ماهرانه او در دو زمینه فرمان پذیری و تسلط بر آن می باشد. قبل از خريد توله ژرمن اصيل به دقت درمورد این سگ تحقیق کنید واز پرورشگاه هاى معتبر و ثبت شده اى كه داراى مولد هاى ژرمن شپرد اصيل هستند را شناخته و به آن مراجعه كنيد. تا سگی سالم وبا انرژی تهیه کنید.

ژرمن شپرد یا سگ چوپان آلمانی (به آلمانی: Deutscher Schäferhund) یکی از نژادهای سگ است.

سگ چوپان آلمانی یکی از نژادهای اصیل آلمانی است که برای اولین بار در سال ۱۸۹۹ ثبت گردید. سگی باهوش، شجاع و مناسب برای کارهای مختلف از جمله گله داری، نگهبانی، راهنمای نابینایان، همراه خانواده، و جستجو و نجات است. قد استاندارد تا جدوگاه در نرها ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌متر و در ماده‌ها ۵۵ تا ۶۰ سانتی‌متر است. طول عمر از ۹ تا ۱۳ سال است. اگر این سگ را مرتب به بیرون ببرید می‌توانید در آپارتمان از آن نگهداری کنید.

این نژاد را اکثر افراد به دلیل استفاده در فیلم‌هایی نظیر رکس می‌شناسند و همچنین این سگ حضور موثری در صحنه‌های امدادی دارد.

ژرمن
شپرد در تمام ایام به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد
انتخاب قرار گرفته‌است و حتی ویژگی‌های دفاعی و تربیت‌های اختصاصی آن نیز به معرض
قضاوت گذارده می‌شود. مهمترین ویژگی در این نژاد رفتارهای اشرافی، شهامت و توانایی
آموختن رفتارها و فعالیت‌های اختصاصی است. اولین ویژگی یک جرمن شپرد خوب، قدرت،
چالاکی، عضلات مناسب و هوشیاری است. رنگ در سگهای جرمن شپرد متفاوت است و تقریباً
اکثر رنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ یا سفید یک دست قابل
قبول نمی‌باشد.

رنگ و ظاهر سگ ژرمن شپرد

این نژاد
در دو نوع ژرمن کار (work)
و شو لاین (showline)
وجود دارد؛ البته در سال‌های اخیر ژرمن King نیز به این دسته‌بندی اضافه شده‌است.

رنگ‌های
قهوه‌ای و مشکي؛ مشکي و در سال‌های اخیر رنگ سفید نیز برای این نژاد داده شده‌است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *