لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست صورت به منظور بهبود کیفیت آن انجام می‌شود. انواعی از لیزر‌ها برای پوست صورت استفاده می‌شوند که لیزر مو‌های زاید یکی از آنهاست.

صاف و شفاف بودن پوست آرزوی دیرینه همه ماست. از طرفی بافت پوست صورت از همه نقاط دیگر بدن حساس ‌تر است و همین موضوع نگرانی ما را در مورد آن بیشتر می‌کند.

Laser skin

زیبایی چهره به میزان زیادی به مرغوبیت و سلامت پوست صورت وابسته است. جوش‌ها و لکه‌های صورت اولین عوامل مخرب پوست صورت و عدم اعتماد به نفس در افراد هستند.

 موهای زائد صورت در جایگاه دوم قرار می‌گیرند و البته وجود آنها نیز در کاهش شفافیت پوست بی‌تاثیر نیست. انواعی از تابش‌ های لیزر برای بهبود کیفیت پوست صورت وجود دارد. لیزر که لک‌ ها و جوش‌ها را از بین می‌برند، لیزرهای رفع چین و چروک و البته لیزر موهای زاید.

لیزر پوست چگونه است؟

با افزایش سن قدرت پوست براي از بین بردن سلول‌ هاي مرده كاهش مي‌يابد بنابراین با روش های خارجی باید  سلول‌هاي مرده از روي سطح پوست برداشته شوند تا هم مشكلات پوستي حل شوند و هم پوست صاف و زيبا  شود.

عوامل آسیب رساننده به پوست:

به غیر از افزایش سن، عواملی مانند نور خورشید، آلودگی هوا ،کشیدن سیگار ،  مصرف مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی باعث آسیب رساندن  پوست صورت و پیری آن می شود. آفتاب باعث پیری پوست و از بین رفتن لایه کلاژن پوست می شود .

و با از بین رفتن این لایه  چین و چروک ها در پوست ایجاد می شود. برای کاهش چین و چروک های و بازسازی آن شما می توانید از لیزر استفاده کنید.

Laser skin

مواردی که قبل از لیزر پوست  باید بدانیم:

پزشک شما حتما باید  قبل از لیزر و شروع درمان صحبت هایی در مورد  لیزر پوست با شما داشته باشد . پزشک باید به بیمار واقعیت ‌‌ها را  بگوید و از دادن امید های واهی خودداری کند.

بیمار باید بداند با لیزر چند درصد احتمال بهبودی قسمت آسیب دیده وجود دارد و دوره درمان او چه مدت طول خواهد کشید. همچنین  پزشک باید شما را از احتمال بازگشت بیماری و همچنین عوارضی که ممکن است لیزر برای شما داشته باشد، آگاه کند.

طول دوره لیزر پوست:

به‌ طور معمول طول دوره در حدود  سه تا پنج جلسه است. البته دوره لیزر با  تشخیص پزشک شما کم یا زیاد می شود. یکی از عوامل مهم در تعیین جلسات لیزر پوست آسیب دیدگی پوست و وضعیت هورمونی بدن بیمار است که اغلب با آزمایش مشخص می ‌‌شود.

بعد از هر جلسه لیزر طبق نظر پزشک چند ماه فاصله  بین هر جلسه  لیزر درمانی شما فاصله است. در این فاصله بیمار باید از داروهای خاصی که پزشک تجویز کرده، استفاده کند تا پوست برای انجام لیزردرمانی دوباره آماده شود.

در لیزر به غیر از اینکه  پزشک شما باید ماهر باشد خود بیمار نیز باید  بعد از هر جلسه لیزر مراقبت ‌‌های لازم را در طی دوره درمان و بعد از آن  انجام دهد .در واقع درمان بدون توجه به توصیه‌‌ های پزشک بی ‌‌نتیجه خواهد بود.

بعداز لیزر از نکات حایز اهمیت این است که به هیچ عنوان نباید در معرض  نور مستقیم خورشید قرار گیرد. چون زمانی است که پوست شما  ملتهب است و باید به ‌طور کامل مورد مداوا قرار بگیرید .

در دوره  درمان لازم است بیمار از کرم‌ هایی که توسط پزشک  تجویز شده به طور مرتب استفاده کند و به طور مرتب برای معاینه به پزشک مراجعه کند. البته  بیمار باید قبل از شروع  لیزر درمانی پزشک را از وضعیت بیماری و جسمانی خود به ‌‌طور کامل آگاه کند و بیمار دو هفته قبل از شروع لیزردرمانی  پوست ،از مصرف کرم‌ ها و داروهایی که باعث التهاب می ‌‌شوند خودداری کند.

Laser skin

انواع لیزر درمانی پوست:

  • لیزر دی اکسید کربنCO2
  • لیزر N-lite
  • لیزر اربیوم.

لیزر با دی اکسید کربن به دلیل اثر ماندگاری بلند مدت آن بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.برای انجام لیزر پوست با  co2 باید یک دوره با چند جلسه ای ۱۵ تا ۹۰ دقیقه ای توسط پزشک انجام شود.

نوع دیگر لیزر با روش اربیوم است . لیزر اربیوم نسبت به لیزر دی اکسید کربن استفاده  کمتری دارد. این نوع، برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

آخرین روش ، لیزر N-lite   است  این روش به اندازه دو مورد قبل موثر نیست اما هزینه آن کم است. این روش بیشتر برای از بین رفتن نقص های کوچک صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش  برای افراد شاغل خوب است  زیرا نمی توانند وقت زیادی برای دوره نقاهت روش های دیگر  صرف کنند، بسیار مناسب می باشد.لیزر با این روش یک لایت لیزری است که با انرژی بسیار کم رگ های خونی زیر پوستی را مورد هدف قرار می دهد به طوری که  رگ ها آسیب نمی بینند، این فعالیت های شیمیایی باعث می شود که بدن شروع به بازسازی کلاژن و ترمیم پوست شما کند .

Laser skin

مزایا:

  • خطوط دور چشم
  • خطوط دور لب
  • خط خنده
  • اسکار
  • از بین بردن جای جوش
  • برداشت خال و زگیل
  • دورنگی پوست صورت و بسیاری دیگر از عیوب پوست

لیزر صورت با از بین بردن پوست آسیب‌ دیده و نشان دادن ظاهری شفاف‌تر و جوان‌تر به‌ عنوان روشی مؤثر  که علائم افزایش سن و سایر آسیب‌ های پوستی را برطرف می‌ کند، قابل استفاده است.

متقاضی مناسب درمان:

لیزر جوان‌ سازی پوست روشی مؤثر برای بیماران مبتلا به خطوط، چین‌ و چروک، دورنگی پوست و یا زخم های سطحی صورت مانند اسکار و آکنه است که به درمان‌ های ملایم‌ تر پاسخ نمی‌ دهند.

متقاضی مناسب فردی است که پوست الاستیک و فاقد چربی دارد که مستعد ایجاد زخم پس از آسیب جزئی نباشد. بهتر است که لیزر جوان‌ سازی پوست بر روی کسی که فاقد هر گونه سابقه‌ی پزشکی است انجام شود.

متقاضی مناسب فردی است که انتظارات واقع‌ بینانه برای نتایج حاصل از روش لیزر جوان‌ سازی پوست دارد.
افراد بارنگ پوست روشن‌ تر متقاضی مناسب‌ تری برای این روش خاص نسبت به افراد با پوست تیره‌ تر هستند زیرا کمتر در معرض خطر عوارض جانبی غیرمنتظره مانند تغییر رنگ پوست دائمی قرار دارند.

عمل لیزر پوست

چه کسی متقاضی مناسبی برای درمان نیست؟

افراد مبتلا به عیوب پوستی جزئی اغلب کاندیدای مناسبی برای لیزر جوان‌سازی نمی‌باشند. لیزر جوان‌ سازی پوست از  نظر بسیاری از متخصصان زیبایی یک روش جراحی است.

همانند هر عمل جراحی، عوارض جانبی  برای حداقل یک هفته و اغلب بیشتر به درازا می‌کشد.  برای عیوب پوست جزئی، درمان‌ های جایگزین سبک‌ تر در دسترس هستند.
افرادی با پوست بسیار تیره نیز ممکن است متقاضی مناسبی برای لیزر جوان‌سازی پوست نباشند به این دلیل که در فردی با پوست تیره رنگ‌ دانه پوست بیشتری موجود است و نسبت به فردی با پوست روشن‌تر در معرض خطر بیشتر جذب انرژی لیزر است.

نکاتی که باید بعد از لیزر پوست باید رعایت کنیم:

بعد از لیزر ممکن است پزشک ناحیه لیزر شده را برای  ساعتی پانسمان کند. بعد از این که پانسمان  شما برداشته شد باید محل جراحی را  به طور مرتب چرب کنید تا پوسته پوسته نشود.

تا ۷۲ ساعت پس از عمل شما احساس خارش دارید. روند بهبود ناحیه لیزر شده معمولا تا ۲۱ روز طول می کشد. در این مرحله شما می توانید از لوازم آرایشی برای پوشاندن سطح قرمز پوست استفاده نمایید.

.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *